تفاوت نمای کرتین وال و نمای فریم لس

1401-09-09 17:25

تفاوت نمای کرتین وال و نمای فریم لس

در این مقاله به بیان تفاوت نمای کرتین وال و نمای فریم لس میپردازیم قبل از آن به توضیح مختصری در رابطه با نمای کرتین وال و فریم لس پرداخته میشود.

نمای کرتین وال چیست؟
به طور کلی نمای کرتین وال از سه اجزای اصلی تشکیل میشود . 1- زیرسازی فلزی 2- سازه ی آلومینیومی (شامل لامل های افقی عمودی ) 3- شیشه ( که شامل ساختار های مختلف شیشه می باشد).
سیستم کرتین وال به روش کلی اجرا میشود:
1- سیستم استیک که در محل پروژه لامل های افقی و عمودی برش کاری و مونتاژ میشود سپس شیشه روی کار سوار میشود که متداول ترین روش اجرای کرتین وال است .
2- سیستم یونیتایز: در این روش تمام قطعات داخل کارخانه برش کاری و مونتاژ میشود و شیشه نیز روی آن نصب میشود و در محل پروژه به صورت پازل کنار نصب میشوند.

نمای فریم لس چیست؟
نمای فریم لس در واقع نوعی از نمای کرتین وال است که میزان دید پروفیل آن نسبت به نمای کرتین وال کمتر است.اصلی ترین تفاوت نمای کرتین وال و نمای فریم لس در این بخش میباشد . به این صورت که شیشه به صورت استپ یونیت ساخته میشود و لایه ی بیرونی آن بزرگ تر از لایه داخلی است و به وسیله ی چسب های مخصوص به لامل متصل میشود و نمای بیرونی آن فاقد فریم میباشد در نتیجه زیرساخت های آن قابل مشاهده نمی باشد
تفاوت نمای کرتین وال و نمای فریم لس در نوع نصب و شکل ظاهری نما می باشد ولی عمده ترین تفاوت نمای کرتین وال و نمای فریم لس در قیمت آن می باشد که در نمای فریم لس به دلیل استفاده از شیشه های خاص قیمت آن نسبت به نمای کرتین وال بیشتر می باشد.

تفاوت نمای کرتین وال و فریم لس
– تفاوت در ابعاد شیشه
– فاقد فریم بودن نمای فریم لس از دید خارج
– مقاومت بیشتر نمای کرتین وال نسبت به نمای فریم لس
– تفاوت در میزان زیرسازی قوطی آهنی
– تفاوت در میزان پروفیل های آلومینیومی

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *