یراق آلات پنجره ترمال بریک

1401-11-20 03:22

یراق آلات پنجره ترمال بریک
عوامل بسیار زیادی در ماندگاری پنجره های آلومینیومی وجود دارد جدا از مونتاژ صحیح و نحوه ی ساخت یکی از عوامل دیگر ماندگاری پنجره ها، یراق آلات پنجره ترمال بریک می باشد. یراق آلات نقش بسیار مهم و اساسی را در عملکرد نوع پنجره را دارا است.
انواع یراق آلات پنجره ترمال بریک به شرح زیر می باشد:

1- یراق پنجره تک حالته
یراق آلات تک حالته پنجره دوجداره فقط به صورت افقی باز و بسته می شود. یعنی برای باز کردن لنگه باید تمام فضای چپ و یا راست لنگه خالی باشد تا بتوان آن را باز کرد.

2- یراق پنجره دو حالته
یراق پنجره دو حالته به صورت افقی و عمودی باز و بسته میشود . در این نوع یراق پنجره ترمال بریک نیاز به باز شدن کل لنگه ی پنجره نیست و با باز شدن حالت دوم یراق به راحتی تبادل هوا صورت میپذیرد. در این نوع یراق پنجره ترمال بریک دستگیره به سه حالت چرخیده میشود. در حالت افقی به صورت پنجره تک حالته عمل میکند و در حالتی که دستگیره به سمت پایین پنجره قفل می باشد و در حالتی که دستگیره به سمت بالا باشد به فاصله ی 20 تا 30 سانتی متر از بالای پنجره جهت تبادل هوا باز می باشد.

3-یراق پنجره گلنگی
یراق پنجره ی گلنگی برای پنجره های کوچک معمولا مورد استفاده قرار میگیرد و امکان باز شدن پنجره از قسمت بالا تا یک زاویه ی مشخص را دارند. و معمولا برای تبادل هوا در فضاهای بهداشتی مورد استفاده قرار میگیرد.

4-یراق پنجره کشویی
یراق پنجره کشویی که لنگه به صورت افقی به وسیله ی بلبرینگ روی ریل حرکت میکند این نوع یراق به علت اینکه هنگام باز شدن فضایی را اشغال نمیکند یکی از پرطرف دار ترین نوع بازشو در یراق آلات پنجره ترمال بریک می باشد.

5- یراق لیفت اند اسلاید
یراق پنجره ی لیفت اند اسلاید به این صورت میباشد که در مان حرکت خود ابتدا به صورت عمودی از محل خود حدود 5 میلیمتر از روی فریم بلند شده و با لاستیک و سایر قطعات دیگر درگیر نیست و در سطح لنگه حرکت نموده سپس بعد از بسته شدن دستگیره مجدد روی فریم میشیند و لاستیک ها درگیر میشوند. در یراق لیفت اند اسلاید هوابندی و آبندی به صورت 100 درصدی انجام می پذیرد و یکی از پر مصرف ترین یراق آلات پنجره ترمال بریک می باشد.

6- یراق فولکس واگنی
یراق فولکس واگنی به صورتی میباشد که ریل های آن در فضای داخل نصب می شود و لنگه به وسیله ی بازوهای مخصوصی که دارد در فضای داخل به حرکت در می آید به این صورت که مقداری به سمت داخل فضا از جای خود بیرون می آید سپس روی ریل حرکت میکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *