پنجره آلومینیومی ترمال بریک چیست؟

1401-05-24 11:18
TERMAL

پنجره آلومینیومی ترمال بریک چیست؟

به دلیل وجود لایه پلاستیکی بین دو فریم داخلی و خارجی پنجره که نارسانایی این لایه پلاستیکی مانع تلف شدن انرژی بین دو فریم می شود، پنجره ترمال بریک خوانده می شود در صورتی که پنجره دو جداره معمولی به این گونه عمل نمیکند و به دلیل رسانایی بالا باعث اتلاف انرژی  میشود و واژه ترمال بریک به معنای شکست حرارت می باشد. قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک به  اندازه های آن، نوع بازشوهای آن و یراق آلات مصرفی پنجره آلومینیومی ترمال بریک، بستگی دارد که می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. برای قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک حتما باید نقشه ی پنجره مورد نیاز، تعداد آن و نوع بازشوی آن هم مشخص شود. اصلی ترین متریال مورد مصرفی در پنجره ترمال بریک، پروفیل آلومینیومی آن می باشد. به علت نوسانات ارزی متغییر بوده و می تواند علت تغییر قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک در مدت زمان می باشد. به طور خلاصه تمام مزایای استفاده از پنجره آلومینیومی ترمال بریک ومناسب بودن قیمت پنجره آلومینیومی ترمال بریک را به صورت زیر میتوان فهرست کرد:
۱-عایق حرارتی
۲-عایق رطوبتی
۳-عایق صوتی
۴-غیر قابل اشتغال
۵-سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
۶-مقاوم در برابر آلودگی هوا و گرد و غبار
۷-مقاوم در برابر فشار باد در عین سبکی
۸-زیبایی فوق العاده، تنوع رنگ زیاد و دلخواه
۹- سبکی فوق العاده
۱۰-ایمن در مقابل سرقت و زلزله
۱۱-مقاوم در برابر تغییر رنگ و شکل به دلیل عوامل محیطی مانند تابش آفتاب، باران، زمان
در پروفیل های آلومینیومی، علاوه بر ابعاد و مقاطع متنوع تر به نسبت upvc که سبب استفاده مطمئن تر و بیشتر این پنجره های دوجداره گشته ، رنگ پذیری آلومینیوم به نسبت upvc نیز بیشتر است. چنان که هم رنگ های پودری با تنوع هزاران رنگ را پذیرا می باشد هم رنگ های خاص آنادایز، که این رنگ ها از قیمت بالاتری به نسبت بقیه برخوردار می باشند. همچنین پروفیل های ترمال بریک به دلیل استفاده از دو پروفیل آلومینیومی امکان انتخاب دو رنگ مجزا برای داخل ساختمان و نمای بیرون را نیز فراهم نموده است .
اما پروفیل های upvc فقط به رنگ سفید تولید میشوند و در صورت نیاز میتوان آنها لمینیت رنگی کرد که لمینیت در واقع نوعی برچسب است که بر روی پروفیل سفید رنگ زده میشود و مقاومت بسیار پایینی در مقابل عوامل جوی و محیطی دارد .
در نتیجه با توجه به موارد گفته شده علت تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc کاملا مشخص است که کیفیت پروفیل پنجره های ترمال بریک سبب این اختلاف قیمت شده است.
TERMAL

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.