تفاوت PVC و uPVC و Vinyl

1402-12-11 07:06

تفاوت PVC و uPVC و Vinyl

در پست حاضر قصد داریم درباره تفاوت PVC و uPVC و Vinyl صحبت کنیم. اگر به دنبال دانستن تفاوت بین این سه هستید لطفا در این پست با ما همراه باشید.

پی وی سی (PVC) یا پرووینیل کلوراید (به انگلیسی: polyvinyl chloride) و UPVC (آنپلاستیسایزد پرووینیل کلوراید) دو نوع از وینیل (Vinyl) هستند که به طور کلی PVC اغلب برای ساخت کناره های در و نرده ها به کار می رود. در حالی که UPVC برای ساخت در و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد. خود PVC به دلیل ترکیبات شیمیایی شان برای ساخت پنجره ها و درب ها مناسب نیستند.

تفاوت پنجره PVC و پنجره های UPVC

پی وی سی (پلی وینیل کلراید) و UPVC (پلی وینیل کلرید غیر پلاستیکی) دو نوع وینیل هستند. آنها به دلیل تطبیق پذیری و انعطاف پذیری برای تولید اشکال مختلف در صنعت ساخت و ساز کاربرد زیادی دارند.

با این حال، آنها عملکردهای متفاوتی دارند. PVC اغلب برای ساخت روکش ها و نرده ها استفاده می شود، در حالی که UPVC برای ساخت پنجره ها و درها استفاده می شود. پی وی سی به دلیل ترکیبات شیمیایی خود برای ساخت درب و پنجره مناسب نیست.

تفاوت بین پنجره های PVC و UPVC NeuFenster چیست؟

خواص پی وی سی

پی وی سی در اروپا و در تمام محصولات اسباب بازی در ایالات متحده به دلیل خواص سمی آن ممنوع است. پی وی سی حاوی فتالات و BPA است، ترکیبات شیمیایی که برای پلاستیک سازی وینیل و انعطاف پذیری شناخته شده آن استفاده می شود. در نتیجه، PVC متخلخل تر است و در طول زمان برای از بین بردن لکه های سطحی نیاز به نگهداری بیشتری دارد. بنابراین در ساخت در و پنجره اغلب از PVC استفاده نمی شود که این یکی از چند تفاوت PVC و uPVC و Vinyl است.

فتالات ها و BPA اثرات مضری بر محیط زیست و سلامت ما دارند، به ویژه در مورد آتش سوزی که مواد شیمیایی از طریق هوا منتقل می شود. هنگامی که پی وی سی در معرض دمای بالا قرار می گیرد، بخارهای سمی منتشر می کند که می تواند به چندین سیستم اندام آسیب برساند. PVC هنوز به طور گسترده در آمریکای شمالی استفاده می شود، زیرا استانداردها و محدودیت های زیست محیطی کمتری در مقایسه با اروپا وجود دارد.

خواص یو پی وی سی

UPVC به پلی وینیل کلرید پلاستیکی نشده اشاره دارد. همانطور که از نام آن پیداست، حاوی فتالات یا BPA نیست، که این محصول را برای محیط زیست ایمن می کند و در عین حال مزایای قاب پنجره وینیل را حفظ می کند. UPVC یک ماده مقاوم است که به دلیل کارایی حرارتی و دوام آن به ویژه در ساخت پنجره ها استفاده می شود.

UPVC چندین مزیت اضافی را ارائه می دهد:

  • سطح کمتر متخلخل به طور قابل توجهی تعمیر و نگهداری را کاهش می دهد
  • راندمان انرژی بالا
  • افزایش امید به زندگی تا دهه های گذشته
  • محکم و خم نمی شود
  • مقاومت در برابر ضربه بالا
  • این قاب سفید روشن است و با گذشت زمان رنگ خود را حفظ می کند
    مواد قابل بازیافت

کلام آخر

در پست حاضر به بررسی تفاوت PVC و uPVC و Vinyl پرداخته شد. در صورت نیاز به مشاوره و خرید درب و پنجره آلومینیومی می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *