محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی

1403-03-10 08:00

برای محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی ابتدا لازم است به فاکتور های تأثیر گذار بر قیمت پنجره آلومینیومی بپردازیم که در ادامه به توضیح مهمترین موارد مؤثر خواهیم پرداخت.

آلومینیوم نرمال یا ترمال بریک

اولین موضوعی که در محاسبه قیمت پنجره ترمال بریک تأثیر گذار است این است که سیستم پروفیل انتخابی نرمال باشد یا ترمال بریک که به طور خلاصه اگر بخواهیم تفاوت این دو نوع پروفیل را بگویم این است.

که پروفیل نرمال از یک جزء یعنی یک قالب یک تکه آلومینیومی تشکیل شده اما پروفیل ترمال بریک از سه جزء یعنی دو لایه آلومینیوم و یک لای پلی آمید در بین دو لایه پروفیل آلومینیومی قرار دارد که همان طور که می دانید آلومینیوم رسانای بسیار خوب حرارتی می باشد و محققین برای حل این مشکل پروفیل های ترمال بریک را اختراع کردند که عایق حرارتی نیز می باشد.

یراق آلات

یکی دیگر از مواردی که در محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی مؤثر است یراق آلات مصرفی می باشد. بسته به انتخاب مشتری که سیستم مورد نظر را به صورت کشویی یا لولایی انتخاب نماید پروفیل های مصرفی هم تغییر مینماید همچنین ابعاد و نقشه ساخت پنجره آلومینیومی درانتخاب یراق آلات و مشخصات فنی پروفیل انتخابی تأثیر گذار است.

که این موضوع خود به تنهایی در محاسبه قیمت پنجره موجب تغییرات چشم گیری در محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی میگردد.

ابعاد و نقشه

با توجه به اینکه نحوه محاسبه قیمت پنجره به صورت مترمربع می باشد لذا اینکه چه مقدار پروفیل در هر متر مربع مصرف شده در محاسبه قیمت پنجره الومینیومی تأثیر مستقیم دارد.

همچنین هرچه ابعاد پنجره بزرگ تر باشد نیاز مند استفاده از پروفیل قوی تر و با مقطع عریض تر می باشد که این وزن آلومینیوم را در هر متر مربع بالاتر می برد.

شیشه مصرفی

شیشه انتخابی باتوجه به نیاز و سلیقه مشتری و مشخصات فنی پروفیل آلومینیوم انتخاب میگردد که این آیتم هم در محاسبه قیمت پنجره نقش قابل توجهی دارد.

رنگ پروفیل

رنگ های انتخابی برای پروفیل های آلومینیومی به سه صورت یعنی رنگ های پودری، رنگ های آنادایز و رنگ های دکورال می باشد که هر یک با توجه به مشخصات و دوام رنگ، قیمت خاص خود را دارند .

هزینه نصب

یکی دیگر از آیتم هایی که در محاسبه قیمت پنجره آلومینیومی تأثیر گذار است هزینه نصب پنجره آلومینیومی است که این موضوع به فاکتور هایی چون محل نصب و فاصله آن از تهران، ارتفاع نصب، ابعاد شیشه و … بستگی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *