وزن یک مترمربع پنجره آلومینیومی

1401-05-27 00:38

وزن یک مترمربع پنجره آلومینیومی به عوامل بسیاری از جمله مشخصات فنی پروفیل ، شیشه ، یراق و … بستگی دارد و هریک این موارد تأثیر مستقیم بر وزن یک مترمربع پنجره آلومینیومی دارد.

در ادامه به توضیح مهمترین اجزای تأثیرگذار بر وزن یک مترمربع پنجره آلومینیومی میپردازیم.

مشخصات فنی پنجره آلومینیومی

پنجره های آلومینیومی با توجه نقشه های طراح و ابعاد شیشه خور و بازشو پروفیل با ضخامت مناسب آن انتخاب میشود که این موضوع موجب میشود که وزن یک مترمربع پنجره کاهش یا افزایش یابد.

همچنین استفاده از مولین یا وادار در پنجره موجب افزایش در وزن یک مترمربع پنجره آلومینیومی ترمال بریک خواهد شد.

شیشه مورد استفاده

یکی دیگر از مواردی که در وزن یک مترمربع پنجره آلومینیومی بی تأثیر نیست، شیشه مورد استفاده در پنجره میباشد.

به عبارتی ابعاد و مشخصات شیشه کاملا مشخص است که در وزن یک مترمربع پنجره تأثیر گذار خواهد بود.

همچنین به موجب انتخاب شیشه با ضخامت های مختلف ابعاد زهوار شیشه هم تغییر خواهد کر که این موضوع هم با این که به نظر تغییر جزئی میرسد اما بی تأثیر نخواهد بود.

یراق آلات مصرفی

اینکه بازشو ها کشویی یا لولایی باشند در انتخاب کد پروفیل تأثیر گذار است ، برای مثال برای یک پنجره لولایی می توان سیستم th55 آکپا را پیشنهاد کرد که این سیستم نیازمند اکسسوری های یراق لولایی میباشد که بسته به نوع بازشو که مثلا تک حالته یا دوحالته باشد اجزای خاص خود را احتیاج دارد.

یا در یک سیستم کشویی مانند ts77 آکپا ریل و دستگیره کشویی لازم است که با توجه به ابعاد پنجره جزئیات اکسسوری یراق آلات هم متفاوت میباشد.

همچنین برای بازشو هایی که یراق لیفت اند اسلاید می خورند، پروفیل های ضخیم تری تعریف شده از جمله در شرکت آکپا دو کد ts143 و ts115 برای این نوع یراق تعریف شده که با توجه به این مشخصات فنی وزن یک مترمربع پنجره آلومینیومی در این سیستم ها بالا خواهد بود.

اما حال که از سیستم پنجره لیفت اند اسلاید سخن به میان آمد لازم به ذکر است که در این نوع یراق امکان طراحی بازشو هایی با ابعاد بسیار بزرگ هم وجود که این موضوع سبب شده که طراحان امروزی علاقه بیشتری به این نوع پروفیل ها نشان دهند.

همچنین سیستم لیفت اند اسلاید به نسبت کشویی از آب بند و هوا بندی بهتری برخوردار است.

در آخر با توجه به موارد بالا گفتن این نکته هم خالی از لطف نیست که هرچه ابعاد یک پنجره بزرگتر شود امکان دارد وزن یک مترمربع پنجره آلومینیومی کاهش یابد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.