پنجره آلومینیوم کشویی ترمال بریک

1401-11-20 02:12
پنجره آلومینیوم کشویی ترمال بریک

پنجره ترمال بریک کشویی
ترمال بریک در لغت به معنی شکست حرارتی میباشد پنجره ترمال بریک کشویی پنجره ای می باشد که دارای خاصیت عایق حرارتی است برای این منظور بین دو جداره ی پروفیل یک لایه پلی امید از جنس EPDM دوخت میشود که مانع از انقال حرارت از قیمت داخل و خارج آلومینیوم میشود که با این روش یک نقص اصلی پنجره های آلومینیومی برداشته میشود.

از پروفیل های پنجره ترمال بریک کشویی می توان سری TS143,TS115,TS94,TS77,TS60 را نام برد. بسته به ابعاد پنجره ی طراحی شده از سری های پروفیل های فوق استفاده میشود هرچقدر ابعاد پنجره بزرگ تر باشد از پروفیل با مقاطع بالاتر استفاده میشود به طور مثال برای پنجره ترمال بریک کشویی با ابعاد بزرگ از سری TS143 که داری سطح مقطع 14 سانت و 3 میل است استفاده میشود و برای پنجره ترمال بریک کشویی با ابعاد کوچک از سری TS60 اسفاده میشود که دارای سطح مقطع 6 سانتی می باشد. باید این نکته را در نظر داشت که ابعاد پنجره کشویی ترمال بریک محدود است و اگر عرض لنگه پنجره کشویی ترمال بریک از 1.5 متر و ارتفاع آن از 2.40 متر بیشتر شود و همچنین وزن شیشه آن از 100 کیلوگرم بیشتر شود باید از پروفیل های لیفت اند اسلاید استفاده شود. که تفاوت پنجره های کشویی ترمال بریک و پنجره های لیفت اند اسلاید در نوع یراق مورد استفاده و نحوه ی آبندی و هوا بندی آن میباشد. یکی از عمده مشکلات پنجره کشویی ترمال بریک مشکل آببندی و هوابندی آن است که به صورت 100 درصد آبند و هوابند نمیشوند.

سیستم های TS143, TS115 سیستم های پروفیل لیفت اند اسلاید می باشند که قابلیت تبدیل شدن به پنجره کشویی ترمال بریک را دارند. پنجره کشویی ترمال بریک مانند سایر پنجره های آلومینیومی با رنگ های متنوع آنادایزینگ و پودری و طرح چوب قابل اجرا می باشد . و یکی از پر طرف دار ترین نوع پنجره به علت بازشوی آن در میان سازندگان است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *