پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc

1402-07-04 12:36
مزایای درب و پنجره آلومینیومی
پنجره دوجداره آلومینوم

آلومینیوم یا یو پی وی سی؟

احتمالا شما هم اگر علاقه مند به سفارش پنجره جدید ی میباشید این پرسش که کدام پنجره بهتر است ذهن شما را هم مشغول کرده است و شما هم به این نکته فکر کرده اید که کدام یک را برای سفارش خود بهتر است در نظر بگیرید. در پاسخ به این پرسش باید به شما گفت که احتمالا پاسخ هایی که در جواب این سوال دریافت میکنید قالبا پاسخ های درستی نمیباشند و ممکن است به دلیل عدم آگاهی کافی در پاسخ به این سوال موجب گمراهی و بعضا اشتباه شما شوند. باید این نکته را به شما بگوییم که بررسی این دو سیستم پنجره مهم و پرفروش نیازمند اطلاعات کافی میباشد که ما قصد داریم در گروه مهندسی آسمان با سالها تجربه در زمینه تولید انواع پنجره دوجداره شما را در پاسخ دادن به این پرسش یاری کنیم 

ماندگاری و طول عمر پروفیل

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در زمان سفارش پنجره ساختمان خود لحاظ کنید این است که کدام یک از پنجره ها طول عمر و دوام بیشتری دارند باید در پاسخ به این پرسش به شما بگوییم که فلز آلومینوم دارای ماندگاری بالاتری در مقایسه با یو پی وی سی میباشد و تقریبا دوبرابر پنجره های پی وی سی برای شما ماندگاری دارند. همچنین این نکته را هم باید بدانید که از آنجایی که پنجره های آلومینوم کاملا قابل بازیافت میباشند در زمان تعویض حتی ضایعات این پنجره ها را میتوانید با قیمت روز بفروش برسانید و مقداری تا حدود پنجاه درصد از هزینه لازم برای سفارش پنجره های جدید را جبران کنید. 

وزن پروفیل

همچنین وزن پنجره ها در ساختمان یکی از مهمترین عواملی است که در هنگام سفارش پنجره جدید باید به آن توجه فرمایید. داشتن پنجره ای سبک و با دوام میتواند به ایمنی بیشتر ساختمان شما کمک نماید، پنجره های آلومینوم به دلیل سبکی فلز آلومنیوم از وزن بسیار پایینتری در قیاس با پنجره های یوپی وی سی برخوردارند بر خلاف آنچه تصور میکنید یو پی وی سی استحکام کافی برای ساخت پنجره را ندارد  و برای افزایش استحکام در پنجره های پی وی سی از یک لایه ورق گالوانیزه در میان پروفیل ها استفاده میشود که این مساله باعث میشود در پنجره های دوجداره یو پی وی سی شاهد افزایش وزن چشم گیری در مقایسه با پنجره های آلومینوم باشیم.

رنگ پروفیل

در اینجا بررسی میکنیم که آلومینیوم یا یو پی وی سی  کدام یک رنگ پذیری بهتری داردپنجره های یو پی وی سی از آنجایی که رنگ پذیری مناسبی ندارند اغلب در رنگ های سفید دیده میشود چرا که رنگ کردن پروفیل های یو پی وی سی سخت تر بوده و هزینه بیشتری هم نسبت به آلومینیوم دارد. اما پنجره های آلومینوم بسیار رنگ پذیری مناسبی دارند و به دلیل براق بودن سطح آنها و رنگ پذیری بسیار آسان میتوان آنها را به سادگی رنگ کرد و در محیط های مناسب خود بکار برد و نصب کرد. 

مشخصات فنی پروفیل

هر دو پروفیل آلومینیوم یا یو پی وی سی   دارای قالب های متنوعی می باشند که در ارتفاع پروفیل های upvc دارای محدودیت هایی هستند که این محدودیت های برای پروفیل های آلومینیومی به دلیل مقاومت بالاتر مطرح نیست و قابلیت استفاده در هر ارتفاعی را دارد. حال در پروژه های مختلف اینکه پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc هم به انتخاب مشتری و هم به مشخصات فنی موجود بستگی دارد که گروه مهندسی آسمان آماده ارائه بهترین مشاوره به مشتریان عزیز می باشد.

پنجره یو پی وی سی

صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان

یکی دیگر از مواردی که در رسیدن به جواب این سؤال که پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان می باشد. پنجره های آلومینیومی عایق حرارتی خوبی نبودند تا اینکه با پیشرفت تکنولوژی های ساخت و ابتکارات مخترعان پنجره ترمال بریک آلومینیومی به بازار آمدند که با اضافه شدن یک لایه پلی آمید بین دو پروفیل آلومینیومی این مشکل نیز حل شد.

قیمت پنجره

با توجه به فاکتور های بالا کاملا مشخص است که قیمت پنجره آلومینیومی به نسبت پنجره upvc بالاتر است.

با توجه به تمام توضیحات داده شده اگر هنوز به جواب این سؤال که پنجره دوجداره آلومینیومی بهتر است یا upvc نرسیده اید، برای توضیحات بیشتر می توانید با شماره های تماس شرکت آسمان ارتباط برقرار کنید. همکاران ما در ساعات اداری آماده پاسخگویی به شما مشتریان عزیز می باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *