تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc

1402-12-12 01:49

همان طور که میدانید، پنجره ها در یک ساختمان نقش مهمی را هم از نظر دریافت نور طبیعی و هم ورود هوا به داخل محیط ایفا میکنند. یکی از مواردی که در طی سالیان مورد توجه دانشمندان بود، جلوگیری از اتلاف انرژی در کنار وجود این عضو مهم در ساختمان است. در همین راستا، پنجره های دو جداره پا به عرصه ساخت و ساز گذاشتند و سبب شدند روز به روز شاهد پیشرفت علم و تکنولوژی در پنجره های دو جداره باشیم. در ادامه به توضیح علت تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc که دو عضو پایه و اصلی در حوزه پنجره های دوجداره هستند میپردازیم.

مقاومت و ماندگاری پروفیل

از مواردی که در تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc مورد توجه می باشد، مقاومت و ماندگاری پروفیل است که برای پنجره های دو جداره آلومینیومی که با نام پنجره ترمال بریک شناخته شده می باشند، این موضوع پر رنگ تر می باشد. به صورتی که تقریبا عمر مفید این نوع پنجره به نسبت پنجره های upvc تقریبا دو برابر و حتی بیشتر می باشد. اما لازم به ذکر است که، آلومینیوم به نسبت upvc به دلیل خاصیت شکل پذیری بسیار بالای عنصر آلومینیوم در مقابل خراشیدگی و ضربه های احتمالی آسیب پذیر تر می باشد ولی در مقابل نیروهای فشاری و وزنی ساختمان مقاوم تر است. لذا در ابعاد بزرگ پنجره های ترمال بریک بهتر جوابگو می باشند.

تنوع متریال

در پروفیل های آلومینیومی، علاوه بر ابعاد و مقاطع متنوع تر به نسبت upvc که سبب استفاده مطمئن تر و بیشتر این پنجره های دوجداره گشته ، رنگ پذیری آلومینیوم به نسبت upvc نیز بیشتر است. چنان که هم رنگ های پودری با تنوع هزاران رنگ را پذیرا می باشد هم رنگ های خاص آنادایز، که این رنگ ها از قیمت بالاتری به نسبت بقیه برخوردار می باشند. همچنین پروفیل های ترمال بریک به دلیل استفاده از دو پروفیل آلومینیومی امکان انتخاب دو رنگ مجزا برای داخل ساختمان و نمای بیرون را نیز فراهم نموده است .
اما پروفیل های upvc فقط به رنگ سفید تولید میشوند و در صورت نیاز میتوان آنها لمینیت رنگی کرد که لمینیت در واقع نوعی برچسب است که بر روی پروفیل سفید رنگ زده میشود و مقاومت بسیار پایینی در مقابل عوامل جوی و محیطی دارد .
در نتیجه با توجه به موارد گفته شده علت تفاوت قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc کاملا مشخص است که کیفیت پروفیل پنجره های ترمال بریک سبب این اختلاف قیمت شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *