نکاتی مهم در مورد یراق فولکس واگنی

1402-07-04 09:40

         

 

اولین نکته در خصوص این نوع خاص از مجموعه یراق‌آلات و دلیل استفاده از آنها می‌بایست مورد توجه قرار گیرد این است که، استفاده از یراق فولکس واگنی برای تسهیل در ساخت پنجره‌هایی که ابعاد عرض و ارتفاع بازشو آنها بزرگتر از معمول می باشد، به جهت فراهم آوردن منظره بهتر حایز اهمیت است.علاوه بر آن استفاده از این نوع یراق موجب برطرف شدن مشکلات ناشی از بکار بردن پروفیل‌ها و یراق‌آلات کشویی، نظیر عدم درزبندی مناسب می‌باشد.
بنابراین تک تک اجزاء تشکیل دهنده یراق فولکس واگنی می‌بایست توان حفظ کارایی در حداکثر طول و عرض استاندارد را دارا بوده و برابر تعاریف موجود تحمل وزن 130 کیلوگرم را داشته باشد. مجموعه یراق‌آلات فولکس واگنی از قطعات متعددی تشکیل شده است که لزوم استفاده از کلیه قطعات موجود در هر ست در مواردی از سوی برخی تولیدکنندگان با هدف مقرون به صرفه بودن مورد غفلت قرار می‌گیرد. طراحی اجزاء یک ست از این نوع یراق، به گونه‌ای است که باید کلیه این قطعات در اجرای یک بازشو مورد استفاده قرار گیرند، طوری که دور تا دور پروفیل بازشو با اسپانیولت تجهیز گردیده و از این طریق درز بندی کامل صورت گیرد. در میان قطعات موجود در مجموعه یراق‌آلات فولکس واگنی، بازویی و چرخ‌ها اجزایی هستند که طراحی آنها مهمترین نقش را در طول عمر و روان حرکت کردن مکانیزم بازشو بعهده دارند.
تامین‌کنندگان یراق‌آلات فولکس واگنی از برند‌های مختلف را می‌توان با توجه به دانش فنی در اختیار، در سه دسته متفاوت تقسیم‌بندی کرد. گروه اول ارائه‌دهندگان یراق فولکس واگنی مکانیکی، گروه دوم ارائه‌دهندگان یراق فولکس واگنی مکانیکی و نیمه اتوماتیک و گروه سوم که برترین ارائه کننده این نوع یراق‌آلات شناخته می‌شوند، عرضه این یراق را با سه مکانیزم مکانیک، نیمه اتوماتیک و فول اتوماتیک در دستور کار دارند و از این طریق خود را به عنوان رتبه نخست و دارای بالاترین سطح دانش فنی تولید یراق‌آلات مطرح می‌کنند. نکته مهم اینکه بسته به مدل به کار گرفته شده جهت یراق بازشو اعم از مکانیکی، نیمه اتوماتیک و فول اتوماتیک، دستگیره مورد استفاده نیز تغییر کرده و طول اهرم دستگیره با ارتقاء سطح مکانیزم یراق افزایش می‌یابد تا بتواند فشار اضافه شده به منظور اتوماتیک شدن عملکرد را تحمل نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *