رگلاژ پنجره دوجداره و تنظیم درب

1403-05-03 20:53

چرا رگلاژ پنجره های آلومینوم مهم است؟

بکی از مهمترین مراحل در نصب و راه اندازی پنجره  های دوجداره رگلاژ گردن آنهاست زیرا که در صورت عدم رگلاژ درست پنجره های دوجداره آلومینیوم بسیاری از مزایای خود را از دست داده و احتمالا نمیتوانند آنطور که باید عایق مناسبی برای دما و صدا باشد.  همیچنین در صورت عدم رگلاژ مناسب پنجره های آلومینیوم مشکلاتی مانند باز و بست نشدن مناسب پنجره های نیز با ما دست به گریبان خواهید شد، نکته بسیار مهم دیگر در مورد رگلاژ پنجره های آلومنیوم این است که در صورت عدم رگلاژ این پنجره ها عمر آنها کاهش یافته و پنجره شما سریع تر از حد ممکن آسیب خواهد دید لذا برای باز بست شدن روان پنجره و همچنین افرایش عمر لنگه های درب و پنجره رگلاژ درست لنگه ها امری بسیار مهم و ضروری است که باید به آن دقت شود . در ادامه به نکاتی مهم درباره چگونگی رگلاژ درست درب و پنجره های آلومینوم اشاره خواهیم گرد پس با ما همراه باشد.

پنجره از چه نقاطی رگلاژ میشود؟

چگونگی رگلاژ پنجره های مختلف بسته به نکات مختلفی میباشد که در هر فریم و هر سیستم میتواند با سیستم های دیگر به طور کلی متفاوت باشد. مثلا نحوه رگلاژ پنجره های آلومینیوم ترمال بریک در سیستم های لیفت اند اسلاید بسیار تخصصی بوده و ریگلاژ این پنجره ها نیازمند زمان بندی زیاد و دقت بالا و همچنین تخصص لازم میباشد. یا نحوه باز و بست شدن پنجره های کشویی آلومنیوم با پنجره های لولایی کاملا متفاوت میباشد که این مساله خود نشان میدهد که رگلاژ این پنجره ها خود نیازمند تخصص بالا میباشد.

چگونه پنجره های خود را رگلاژ کنیم؟

در ابتدا باید لنگه از لولا خارج شود . سپس پنجره باید توسط آلن مناسب جابجا شود. برای حرکت مناسب لنگه باز شو باید پیچ های رگلاژ پنجره باز و بست شوند که این امر موجب حرکت لنگه در محور های افقی پنجره میشود. تا زمان بسته شدن کامل درب یا پنجره باید پیچ های رگلاژ به طور کامل باز و بسته شوند.  برای رگلاژ عمودی پنجره نیازمند است تا پیچ بالای آن را بازکنید و تا چفا شدن کامل لنگه و چهارچوب پنجره آن را حرکت دهید در این مرحله دیگر نباید پیچ را شل یا سفت کرد. با این روش میتوانید در اصطلاح از افتادگی درب و پنجره جلوگیری کنید. که این امر باعث بهتر شدن عایق بندی و همینطور کمک به سلامت پنجره ها میشود.

آیا خود ما میتوانیم پنجره را ریگلاژ کنیم ؟

همان طور که در بالا هم ذکر شد رگلاژ کردن پنجره های دوجداره آلومنیوم نیازمند تخصص بوده و اگر در انجام این امر دقت لازم را نداشته باشیم ممکن است پنجره به خوبی رگلاژ نشده و هم از سلاکت پنجره کاسته شود هم پنجره به شکل مناسب نتواند عایق بندی خوبی داشته باشد. نکته دیگر اینکه اگر پنجره ها به شکل مناسبی رگلاژ شوند و این کار توسط فردی متخصص انجام شود تا مدت زمان زیادی هیچ نیازی به رگلاژ دوباره پنجره شما نیست و با بهترین کیفیت میتوانید از پنجره خود استفاده کنید. گروه مهندسی آسمان آماده ارائه خدمات در زمینه تولید و نصب پنجره ها و همینطور رگلاژ درست پنجره ها به شما دوستان میباشد. در صورت نیاز به مشاوره رایگان همین حالا میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از نحوه تولید و نصب پنجره ها به همراه قیمت باخبر شید.

سخن پایانی

پنجره های آلومینیوم مدل های بسیار زیادی داشته که هر کدام برای شرایط و محیط مورد نظر و خاص خود طراحی شده اند. که رگلاژ هرکدوم از این انواع پنجره نیاز به تخصص مناسب دارد و برای استفاده بهینه از پنجره های ترمال بریک و اختصاصی نیازمند است آن ها را به بهترین شکل ممکن ریگلاژ کنید تا هم از عایق بندی مناسب بهره مند شوید و هم بتوانید از سلامت بیشتر پنجره های خود استفاده کنید و طول عمر آنها را افزایش دهید پس برای این امر نیازمند است از کارشناسان متخصص استفاده کنید تا بیشترین و بهترین ارائه این سیستم ها رو تجربه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *