پنجره مناسب برای آب و هوای گرم

1402-07-02 00:59

اگر ساکن مناطق گرم کشور هستید پیدا کردن پنجره مناسب با شرایط آب و هوای گرم بسیار دشوار است و میتواند برای شما دغدغه مند باشد.

شما به پنجره ای احتیاج دارید که استحکام بالایی داشته باشد. انتقال گرمای بالایی به داخل ساختمان نداشته باشدو همچنین روشنایی مناسبی هم به داخل خانه منتقل کند. البته انتخاب کردن چنین پنجره ای دشواری های زیادی دارد . بعضی از پنجره نمیتوانند به خوبی مانع گرمای خورشید یا ورود اشعه های مضر شوند. که این باعث ایجاد حالت گلخانه ای در درون منزل شما شده و هوای داخل ساختمان را تا حد بسیار زیادی گرمتر میکند که با گرمتر شدن محیط خانه شما  باید انرژی بیشتری را صرف خنک کردن فضای داخل خانه کنید که این امر موجب افزایش هزینه های شما میشود.

گروه صنعتی مهندسی آسمان این قصد را دارد که شما را برای انتخاب پنجره مناسب برای منزلتان راهنمایی کند پس اگر قصد تعویض پنجره های خود با پنجره نو را دارید یا میخواهید پنجره جدیدی سفارش دهید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

پنجره هایی با شیشه ضد تششع سفارش دهید

این نوع شیشه لایه ای روی سطح خود دارد که مانع از ورود تششع های مضر به داخل ساختان شما میشود در عین حال برای ورود طیف مرئی نور به فضای داخل ساختمان شما مشکلی ایجاد نمیکند. این مهم باعث میشود که پنجره شما با اینکه میزان نور مناسب را به داخل خانه هدایت کند در عین حال از گرمتر شدن فضای داخل  خانه شما تا حد بسیار زیادی جلو گیری میکند.

این پنجره ها در مناطق گرمسیر و پر آفتاب مثل جنوب کشور طرفداران بسیار زیادی داشته و هر روزه بر تعداد کسانی که از آنها استفاده میکنند بیشتر میشود.

پنجره های چند جداره

استفاده از این پنجره ها به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد تا در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. زیرا میتوان از گاز هایی که عایق بندی مناسبی دارند در بین جداره های آنها استفاده کرد. به عنوان مثال استفاده از گاز آرگون در بین جداره های پنجره بسیار توصیه میشود زیرا این گاز بسیار راحت قابل تهیه بوده و قیمت بسیار مناسب و ارزانی هم دارد. در این پنجره ها هزینه های مصرف انرژی هم در فصول گرم و هم در فصول سرد به شدت کاهش میابند.

فاکتور U چیست ؟

این یک معیار برای اندازه گیری میزان گرمای عبوری از سطح پنجره ها میباشد که باید توجه داشته باشید که هرچقدر عدد کنار nfrc در پنجره شما پایین تر باشد میزان انتقال گرما در پنجره کاهش میابد .

ضریب افزایش حرارت خورشیدی چیست؟

SHGC به شما میگوید که چه میزان از گرما از پنجره عبور میکند، باید توجه داشته باشید که در اینجا هم هرچقدر مقدار آن کوچک تر باشد گرمای خورشیدی کمتری وارد میشود.

انتقال نور مرعی

VT هم نشن دهنده میزان نور عبوری از پنجره  در طول ساعات تابش خورشید است. باید دقت داشته باشید که در اینجا هرچقدر عدد بزرگتر باشد میزان نور طبیعی بیشتری را دریافت خواهید کرد.

در شهر هایی که هوای گرمی دارند باید دقت داشته باشید که شما نیازمند پنجره ای هستید که در فاکتور های اول و دوم عدد کمتر و در فاکتور سوم عدد بیشتری را نمایش دهد. اینطوری پنجره ای که سفارش میدهید هم نور دهی مناسبی در طول روز داشته و هم عایق مناسبی برای ورود گرما و اشعه های مضر به داخل خانه میباشد. مثلا در مناطقی با میزان دمای بالای هوا مثل اهواز ما پنجره ضد آفتاب که جداره های آن با گاز آرکون عایق شده باشد را به شما پیشنهاد میدهیم در این صورت مصرف کننده میتواند اطمینان داشته باشد که در کنار بهرمندی از میزان نور کافی در ساختمان تا میزان قابل توجه ای هم از ورود اشعه های  مضر و همچنین گرما جلوگیری میکند.

برای سوالات بیشتر همین حالا میتوانید با کارشناسان ما در آسمان تماس بگیرید

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *