پنجره دوجداره چوبی چیست؟

1403-03-28 17:44

پنجره های چوبی دوجداره

یکی از جدیدترین پروفیل های طراحی شده توسط مهندسان  در سیستم های درب و پنجره دوجداره پنجره های دوجداره چوبی هستند. این پنجره ها به دلیل ویژگی های بی نظیر خود امروزه در بین معماران و مردم عامه بسیار محبوب هستند. برای آشنایی بیشتر با این نوع پنجره ها در ادامه با گروه مهندسی آسمان همراه باشید

نمونه پنجره های دوجداره چوبی

معرفی پنجره دوجداره چوبی

به پنجره های دوجداره ای که قاب خارجی آنها در قسمت لنگه و چهارچوب از چوب ساخته شده باشد پنجره های دوجداره چوبی میگویند. با توجه به مدت زمان کم ورود پنجره های دوجداره چوبی به بازار درب و پنجره ساختمان، این پنجره ها از محبوبیت بسیار زیادی در بین مصرف کنندگان دارد. و بسیاری از افراد از این پنجره ها را در نمای ساختمان خود استفاده میکنند زیرا دارای جلوه و زیبایی خاصی میباشد. پنجره های چوبی دوجداره  دارای انواع بسیار زیادی میباشد که مدل های مختلف آن عبارتند از :

  • چوب درخت گردو
  • چوب درخت صنوبر
  • چوب درخت بامبو
  • چوب درخت گیلاس
  • چوب درخت ساج
  • چوب درخت کاج
  • چوب درخت راش
  • چوب درخت بلوط
  • چوب درخت افرا

مزایای پنجره دوجداره چوبی

اگرقصد استفاده از پنجره دوجداره را دارید. بهتر است با مزایا، ویژگی ها و معایب آن آشنا شوید. تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

مزایای این نوع پنجره ها عبارتند از:

زیبایی

یکی از مهم ترین مزایای پنجره های دو جداره چوبی ، در میان مزایای دیگر زیبایی بسیار زیاد این پنجره ها است که باعث شده مهندسان و مصرف کنندگان زیادی برای زیبایی بیشتر نمای ساختمان از این نما استفاده کنند. این پنجره ها در میان پنجره های دوجداره دیگر دارای زیبایی بسیار بیشتری میباشند که با ظاهر زیبایی خود نمایی بسیار اصیل به پنجره شما میبخشد.

عدم استفاده از مواد شیمایی در این پروفیل ها

در فرایند ساخت پنجره های دوجداره چوبی از مواد شیمیایی استفاده نشده است و به داین دلیل هیچ ضرری برای سلامتی انسان ندارد و به طبیعت آسیبی نمیرساند. در این پنجره ها از مواد بسیار با کیفیتی استفاده شده است که دوام و طول عمر این پنجره ها را افزایش میدهد.

عایق مناسب برای حرارت و صوت

از آجا که میدانید چوب عایق بسیار مناسبی در باربر گرما و صدا میباشد و به دلیل استفاده چوب در ساخت این پنجره ها، این پنجره ها عایق های بسیار مناسبی در مقابل حرارت، صدا و آلودگی هوا میباشد. این پنجره ها بسیار مناسب برای عایق آلودگی هوا میباشند. از آنجایی که در ساخت این پنجره ها از مواد بسیار مناسبی استفاده شده است  پنجره های دوجداره عایق بسیار مناسبی در برابر حرارت نیز میباشند.

رنگ طبیعی

طبیعی  بودن رنگ یکی از مهمترین مزایای استفاده شده در پنجره های چوبی میباشد که امروزه بسیار مورد توجه میباشد. این پنجره ها نیازی به رنگ آمیزی ندارند و به دلیل زیبایی منحصر به فرد خود در صنعت ساختمان مورد استفاده بسیار قرار میگیرند.

قابلیت شستشوی آسان

شستن و نظافت این پنجره ها بسیار آسان بوده که خود این امر یکی از ویژگی های منحصر به فرد این پنجره ها میباشد. با انتخاب این پنجره ها بسیار آسان مینتوانید آنها را نظافت کنید.  همچنین با انتخاب این پنجره ها میتوانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید. و این پنجره ها در برابر نور و اشعه آفتاب بسیار با دوام میباشند.

نصب آسان

نصب این پنجره ها بسیار آسان بوده و به راحتی قابل نصب میباشند. و به راحتی میتوانید آنها را تعویض کنید. همچنین این پنجره ها را میتوان در تمام شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کرد و بسیار سازگار با شرایط اب و هوایی مختلف میباشند .

سخن آخر

کیفیت یکی از مهمترین المان های امروز در انتخاب کالای مورد نیاز شما میباشد. و اگر یک کالا از کیفیت کافی برخوردار نباشد از سوی مصرف کننده طرد میشود. این پنجره های به دلیل اینکه در فرایند ساخت آنها از بهترین متریال استفاده میشود. دارای کیفیت بسیار زیادی میباشند همچنین پنجره های دوجداره چوبی بسیار نمای زیبایی دارند که برای مصرف کننده انتخاب بسیار مناسبی میباشند.

1 دیدگاه دربارهٔ «پنجره دوجداره چوبی چیست؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *