تولید پنجره دوجداره آلومینیومی

1403-03-28 17:48

مراحل تولید درب و پنجره دوجداره  آلومینیوم

برای آشنایی از نحوه تولید پنجره دوجداره آلومینیومی در ابتدا نیاز است که انواع پروفیل پنجره های آلومینیوم را بشناسید. در واقع برای آشنایی با نحوه تولید پنجره دوجداره در ابتدا باید از مراحل ابتدایی مانند انتخاب متریال اولیه را بررسی کنیم.

همچنین باید در نظر داشته باشید که مراحل تولید در و پنجره آلومینیوم از این جهت دارای اهمیت میباشد که از آنجا که این سیستم ها دارای تنوع بسیار زیادی میباشد به شما کمک میکند تا در انتخاب پنجره خود بتوانید دقت بسیار بیشتری داشته باشید.

آشنایی با انواع پروفیل ها، یراق، رنگ و متریال برای انتخاب یک پنجره مناسب برای شما میتواند بسیار حائز اهمیت باشد.

مراحل تولید پنجره دوجداره آلومینیومی

انواع پنجره دوجداره آلومینیوم

در این قسمت قصد داریم انواع  در و پنجره آلومینیومی ترمال بریک را بررسی کنیم.

پروفیل های درب و پنجره آلومینیوم ترمال بریک برای رفع نواقص پروفیل های آلومینیوم ساده استفاده تولید شد. پنجره های آلومینیوم ساده عایق صدا و همچنین حرارت نبوده و دلیل اصلی آن استفاده از  یراق آلات نامناسب بوده است. همچنین خود فلز آلومینیوم به دلیل رسانا بودن دربرابر حرارت به عایق مناسبی نمیباشد که این امر باعث میشد پنجره های آلومینوم قدیمی عایق های مناسبی نباشند.

استفاده از پلی آمید در پنجره ترمال بریک

در پنجره های آلومینیوم دوجداره ترمال بریک با استفاده از یک این مشکل بر طرف میشود. زیرا پلی آمید دارای خواص مکانیکی است که تیغه های پروفیل آلومینیوم دربرابر حرارت عایق شوند. این نکته بسیار مهم است زیرا در فصول سرد میتواند از اتلاف انرژی کاملا جلوگیری کرده و از انتقال گرمای به خارج از خانه جلوگیری کند.

حال میخوایم انواع پنجره دوجداره را بر اساس نوع باز شوی آنها نام  ببریم :

  • پنجره های لولایی
  • پنجره های دو حالته
  • پنجره های کلنگی
  • پنجره های کشویی
  • پنجره های محوری
  • پنجره های آکاردئونی یا تاشو
  • پنجره های واگنی
  • و…

زمانی که نوع بازشو انتخاب شددر  هر گوشه از پروفیل ها از لاستیک های مخصوص استفاده شده تا پنجره بیشترین حد آب بندی را داشته باشد. و به کمک جرثقیل به وان های آنادایزینگ ( پیش رنگ) منتقل میشود. این بسته ها در مدت مناسبی در وان های پیش رنگ قرار میگیرد و سپس خارج شده و مدتی خشک مبشود تا آماده رنگ آمیزی شوند .

حالا میخواهیم با دسته بندی های پروفیل آلومینیوم بر اساس نوع متریال دسته بندی کنیم

تولید پنجره دوجداره آلومینیومی
تولید پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره های آلومینیوم نرمال و ترمال در ایران بیشترین استفاده را دارند. احتمالا در ساختمان های قدیمی تر انواع درب یا پنجره  های آلومینیوم نرمال را دیده اید. این نوع درب و پنجره ها از آنجا که دارای حالت عایق در ساختمان نبودند باعث هدر رفت بسیار زیاد انرژی در ساختمان ها میشدند.

به همین دلیل نیاز بود تا این از انواع درزگیر در این سیستم ها استفاده شود. همچنین پنجره های آلومینیوم قدیمی عایق صوتی بسیار بدی هستند که در حال حاضر به هیج عنوان مناسب استفاده در ساختمان های احداث شده در شهر های بزرگ نمیباشند.

 

ساخت در و پنجره آلومینومی

اگر قصد استفاده از پنجره آلومینیوم در ساختمان خود دارید شاید علاقه داشته باشید که با نحوه ساخت این پنجره ها به صورت کامل آشنا شوید. با استفاده از پنجره های

آلومینیوم ترمال بریک سیستم هایی خواهیم  داشت که به صورت کامل عایق بوده و تا مدت زمان بسیار زیادی دوام خواهند داشت.

نحوه تولید پنجره ترمال آلومینیوم ترمال

بعد از مرحله آنادایز پروفیل ها به بخش رنگ آمیزی در کارخانه ها فرستاده میشوند روی یک نوار نقاله قرار میگیرد و وارد کابین های رنگ آمیزی میشوند. در اینجا رنگ پودری بر روی پروفیل ها پاشیده میشود. و سپس نوار نقاله به کوره برده میشود.  در کوره بر اساس نوع رنگ و پروفیل، زمان و میزان حرارت مشخص میشود، تا رنگ بر روی قطعات به خوبی قرار گیرد

برشکاری قطعات آلومینوم

بعد ازبرشکاری قطعات به واحد فرزکاری میروند و برای رفع ایرادات تمیزکاری و فرزکاری میشوند. مرحله بعد از  برش زنی مرحله شیار زنی، پرسکاری و  سوراخکاری میباشد. و در قسمت منتاژ است که قطعات بهم وصل میشوند.

جمع بندی

مراحل تولید پنجره دوجداره آلومینیومی مراحل ساخت در و پنجره دوجداره آلومینیوم ترمال بریک است که البته ممکن است در کارگاه و کارخانه های مختلف بر اساس نیاز های مجموعه از مواد اولیه و فرمول خاص استفاده کند . شما در صورت آشنایی با متریال و نحوه تولید میتوانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

در صورت نیاز به مشاره برای انتخاب پروفیل مناسب خود همین حالا میتوانید با کارشناسان ما در گروه مهندسی آسمان تماس حاصل فرمایید .

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *