انواع دستگیره پنجره دوجداره

1402-12-10 23:25

با پیشرفت تکنولوژی در عصر جدید پنجره های دوجداره آلومنیوم هم بسیار پیشرفت کردند . این پیشرفت در زمینه های مختلف باعث شد تا محبوبیت های پنجره های دوجداره آلومینوم هر روز بیشتر از قبل شود. و به طبع این پیشرفت یراق آلات هم شکل گرفت که این موضوع باعث ایجاد تنوع بسیار زیاد در دستگیره های پنجره های دوجدار شد. ما در گروه مهندسی آسمان قصد را داریم تا انواع دستگیره های پنجره دوجداره آلومینوم را به شما معرفی کنیم تا در انتخاب دستگیره مناسب دچار مشکل نشید

1-دستگیره یک طرفه

این نوع دستگیره ها پرکاربرد ترین نوع دستگیره است که در یک طرف پنجره ها دوجداره اغلب نصب میشوند. و بیشتر در سیستم هایی نصب میشوند که در ارتفاع نصب شده و نیازی به باز شدن از سمت خارج پنجره نیست.  این دستگیره ها به دو گروه سکوئستیک و ساده تقسیم میشوند.

2- دستگیره دوطرفه

اگر نیاز به باز شدن بازشو از هر دوطرف پنجره باشد باید از این دستگیره های در پنجره های دوجداره آلومنیوم استفاده کنیم. به خاطر قیمت مناسب این دستگیره ها استفاده از آنها بسیار رواج دارد. اغلب از یک قفل در بالای این دستگیره ها استفاده میشود این قفل ها دارای امنیت بالایی نیستند و به راحتی میتوان آنها را باز کرد به همین دلیل آنها را در مواقعی که نیاز به امنیت بالا هست استفاده نکنید و ترجیحا از دستگیره های یک طرفه استفاده کنید.

3-دستگیره باریک دوطرفه

این پنجره ها تقریبا محل استفاده و کاربرد یکسانی با دستگیره های دوطرفه معمولی در پنجره های آلومنیوم ترمال بریک دارند. با این تفاوت که این دستگیره ها محل پیچ و هندل باریک تری دارند. این دستگیره ها را بهتر است زمانی که باز شوی پنجره ها به سمت بیرون هست استفاده کرد.

4-دستگیره هتلی

این دستگیره ها همانطور که از نام آنها مشخص است برای استفاده در هتل و مراکزی که نیاز به امنیت بالاتری دارند استفاده میشود. این دستگیره ها به  دلیل عدم وجود اهرم بازشو از امنیت بسیار بالایی برخوردارند.

5-دستگیره مخفی

در پنجره های دوجداره آلومینیوم استفاده از دستگیره های مخفی بیشتر در پنجره های کشویی رواج دارد مخصوصا در پنجره های کشویی دو لنگه که دو لنگه باز شوی آن به صورت همزمان باز میشوند. دستگیره های مخفی باعث میشوند که پنجره های دو ریل به راحتی باز و بسته شوند این امکان در پنجره های دیگر میسر نیست.

6-دستگیره چفت موشکی

در پنجره های سرویس های بهداشتی یا پنجره های کلنگی که دسترسی به دستگیره ها اغلب دشوار است استفاده از این دستگیره ها رواج بیشتری دارند. این دستگیره ها پنجره را با استفاده از یک ضامن باز و بسته میکنند به این صورت که اگر ضامن باز شود پنجره هم باز میشود.

باز کردن پیچ های دستگیره جهت تعویض دستگیره

7- دستگیره درب سرویسی

این دستگره ها دارای یک چفت از سمت داخل میباشند و از دو جهت باز و بسته میشوند. و میتوان با استفاده از آن چفت آن را قفل کرد. این دستگیره ها به دلیل اینکه امکان چفت از سمت داخل  را دارند بیشتر در سرویس های بهداشتی و حمام ها استفاده میشود.

چگونه دستگیره های پنجره های دوجداره آلومینیومی را تعویض کنیم

برای تعویض این دستگیره ها لازم است آنها در حالت باز شو قرار دهید و سپس پوشش روی دستگیره را جدا کنید و پیچ زیر پوشش را باز کنید. بعد از باز شدن این پیچ  دستگیره را میتوانید از محل الصاق خود خارج کنید و دستگیره جدید را در جای آن قرار دهید و سپس پیچ را دوباره ببندید.

قیمت دستگیره های پنجره های دوجداره آلومینیوم

قیمت دستگیره های پنجره های دوجداره آلومینوم ترمال بریک به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیر گذار بر دستگیره های پنجره های دوجداره ترمال بریک میتوان به کیفیت، برند سازنده، طراحی نوع باز شو و رنگ آنها نام برد.

برای انتخاب بهتر و اطلاع قیمت پنجره های دوجداره ترمال بریک میتوانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *