روش های عایق کردن درب و پنجره

1403-05-03 22:57

در فصول سرد  از آنجایی که نیاز به گرم کردن خانه های شما  افزایش میابد به دلیل هدر رفتن زیاد انرژی و انتقال زیاد هوای گرم داخل خانه به بیرون و همچنین وارد شدن هوای سرد به داخل خانه شما عایق کردن پنجره ها امیری بسیار مهم میباشد. با عایق بندی درست پنجره ها تا حد زیادی میتوان مانع از هدر رفت انرژی شد و این امر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شده و همچنین هزینه های مصرفی سوخت را تا حد زیادی در فصول سرد سال کاهش میدهد. البته باید به این مساله توجه داشتد که پنجره های دوجداره آلومینیوم ترمال بریک تقریبا به شکل کامل عایق بوده و تا حد خیلی خیلی زیادی از هدر رفت انرژی جلوگیری میکند.

این پنجره ها به دلیل استفاده نوار پلی آمید در بین دو جدار آنها تا حد بسیار زیادی عایق بوده و در حفظ گرما در فصول سرد سال و جلوگیری از هدر رفت گرما تاثیر بسیار زیادی دارند.

اما اگر در خانه خود از پنجره های دوجداره آلومنیوم ترمال بریک استفاده نمیکنید باید دقت داشته باشید که نیاز به درزگیری از پنجره ها امری بسیار مهمی است و در ادمه روش هایی را به شما خواهیم آموخت که در عایق کردن پنجره ها نقش بسیار مهمی دارند.

1- نصب پنجره ه های دوجداره آلومینوم ترمال بریک

بدون شک بهنرین روش برای عایق بندی ساختمان های شما استفاده از پنجره های دوجداره آلومینیوم بجای پنجره های قدیمی میباشد. این پنجره ها به دلیل اینکه عایق بندی بسیار خوبی میباشند گزینه بسیار مناسبی برای خانه ها شما میباشند. پنجره های ساخته شده در گروه مهندسی آسمان با کیفیت بسیار بالا باعث میشوند ساختمان شما تا حدود 90 درصد در برابر اتلاف انرژی عایق شود که این امر در مقایسه با پنجره های قدیمی میزان بسیار قابل توجهی میباشد.

2-استفاده از پلاستیک های عایق بندی برای دور پنجره ها

این روش روشی بسیار آسان و ارزان میباشد که در عایق بندی پنجره های شما نقش بسیار مهمی دارند. درز های بین فریم چهارچوب پنجره ها و دیواری که پنجره در آن نصب شده میتواند گزینه بسیار مناسبی برای ورود هوای سرد به داخل خانه شما باشد.  با استفاده از این چسب های پلاستیکی عایق تا حد زیادی میتوانید از ورود هوای سرد به داخل خانه جلوگیری کنید که این امر تاثیر بسیار زیادی در عایق بندی خانه شما میباشد

3- پوشاندن دریچه های کولر جهت کاهش ورود هوا به داخل ساختمان

در صورت عدم پوشاندن دریچه های کولر های آبی در فصل سرد میزان قابل توجهی از هوای سرد خارج از این دریچه ها وارد ساختمان میشود. با چسباندن یک لایه نایلون زخیم در ورودی این دریچه ها میتوانید تا حد بسیار زیادی از ورود هوای سرد به داخل خانه خود جلوگیری کنید .

4- استفاده از لایه دوم شیشه یا طلق

با نصب یک لایه شیشه ای یا طلق بر روی شیشه ها یک فضای بدون جریان هوا ایجاد خواهد شد که علاوه بر عایق گرما عایق صوت میباشد. این گزینه بسیار مناسب کسانی است که قصد دارند در طول سال پنجره های عایقی داشته باشند.

5- پرده های ضخیم، کرکره

استفاده از پرده های کرکره باعث میشود تا هوای کمتری درجریان باشد که و تا حد زیادی از رفت و آمد هوا در درون خانه جلوگیری میکند. همچنین پرده ها این مزیت را دارند که میتوان آنها در فصل های گرم کنار زد و نور و گرمای مناسبی دریافت کرد .

استفاده از پرده ها هم باعث زیبایی دو چندان خانه شده و هم باعث میشود که در فصول سرد سال خانه گرم تری داشته باشید.

6- استفاده از درزگیر برای جلوگیری از ورود سرما

درز های پنجره ها یکی از مهمترین قسمت های ورود سرما به داخل ساختمان میباشد با استفاده از درزگیر های مناسب میتوانید تا حد بسیار زیادی از ورود هوای سرد به داخل خانه جلوگیری کنید و این امر باعث میشود تا میزان بسیار زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

 

همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *