تعویض لاستیک درپنجره های دوجداره

1402-07-03 22:47

محبوبیت بسیار زیاد پنجره های دوجدار آلومنیوم ترمال بریک امروزه بر هیچ کس پوشیده نیست به دلیل مزایای بسیار زیاد این نوع پنجره ها امروزه در بین مصرف کننده ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار میباشد.  لاستیک های شیشه در پنجره های ترمال بریک آلومنیوم نقش بسیار مهمی دارند چرا که هم در نگهداری شیشه بسیار مهم اند و هم در درزگیری پنجره ها بسیار نقش مهمی دارند.

با توجه به مطالبی که به آنها اشاره شد باید به این نکته اشاره کرد که این لاستیک ها دوام کمی دارند. و باید بعد از مدتی تعویض شوند. اختلاف دمایی در دوطرف پنجره باعث میشود که لاستیک ها بعد از مدتی حالت ارتجاعی خود را از دست داده و خشک میشوند که این امر باعث ضعف در عایق بندی پنجره ها شده و همچنین باعث پارگی و در آمدن لاستیک ها از جای خود میشود که این  امر نیازمند این است که لاستیک ها را تعویض کنید.

چگونه لاستیک های پنجره های دوجداره ترمال بریک را تعویض کنیم

در نظر گرفتن شرایط جوی یکی از مهمترین مسائلی است که باید در هنگام تعویض لاستیک های پنجره دوجداره آلومنیوم در نظر داشته باشیم چرا که بهتر است در هنگام رطوبت هوا یا بارندگی لاستیک ها را تعویض نکینم. چرا که در هنگام تعویض به دلیل باز شدن پنجره بنای داخلی خیس میشود.

ما در گروه مهندسی آسمان قصد داریم نحوه تعویض لاستیک های شیشه را به شما آموزش دهیم.

گام نخست

برای تعویض لاستیک های پنجره دوجداره ترمال بریک باید قبل از هرچیز لاستیک های آسیب دیده قدیمی خود را جدا از شیشه پنجره جدا کنید. برای این روش میتوانید از پیچ گوشتی استفاده کنید و باید توجه داشته باشید به دلیل خشک شدن لاستیک و احتمال پارگی لاستیک ها در حد امکان از کشیدن آنها خود داری کنید و لاستیک ها را به آرامی جدا کنید.

گام دوم

بعد از جدا سازی لاستیک ها باید فریم های پنجره را به خوبی بررسی کنید تا فریم های پنجره سالم باشند و در صورت وجود هر گونه شکستگی و یا خم شدگی در بدنه های فریم باید ابتدا این نواقص را جبران کنید . سپس اقدام به تعویض لاستیک ها کنید. چرا که وجود این نواقص در فریم پنجره باعث عایق بندی نادرست پنجره میشود.

گام آخر

بعد از بررسی قاب میتوانید لاستیک کشی را شروع کنید بهتر است قبل از شروع لاستیک کشی با توجه به کاتالوگی که از فروشنده دریافت کرده اید لاستیک را از جهت درست وارد درز بین شیشه و زهوار پنجره کنید. توجه داشته باشد که لاستیک کشی اشتباه پنجره باعث میشود که درزگیری و عایق بندی خوبی صورت نگیرد. بهتر است از یکی از گوشه های پنجره شروع کرده و دورتادور لنگه های پنجره را لاستیک کشی کنید تا به نقطه اولیه برسیدو

مزایای تعویض لاستیک پنجره دوجداره آلومنیوم

در صورتی که مدتی بیش از 3 سال از نصب پنجره شما گذشته باشد تعویض لاستیک های قدیمی با لاستیک نو مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد

بهره وری انرژی

یکی از مزایای که تعویض لاستیک های نو با لاستیک های کهنه در پنجره های دوجداره ترمال بیرک آلویمنیوم دارد  این است که باعث افزایش میزان بهره بری  انرژی درساختمان میشود. زیرا که لاستیک های نو درزگیری بهتری نسبت به لاستیک های کهنه دارند و از اتلاف انرژی جلوگیری میکنند.

از بین بردن تراکم

یکی از بزرگترین مشکلاتی که پنجره های ترمال بریک آلومینوم بعد از مدتی دچار آن میشوند ایجاد ترافیک در این پنجره ها و از ساییدگی و هرز شدن لاستیک هاست که این امر باعث میشود اولا انرژی به حد زیادی در ساختمان هدر رفته و در ثانی به دلیل افزایش رطوبت در اطراف شیشه ها باعث ایجاد بخار در شیشه ها شده و همچنین ممکن است در محل رطوبت ها شوره زدگی ایجاد کند.

از کجا بفهمیم لاستیک پنجره ها را چه زمانی باید تعویض کرد

در صورتی که احساس میکنید لاستیک های پنجره دوجداره شما نیاز به تعویض دارند توصیه هایی است که باید به آنها توجه داشته باشید. بهتر است هر یک از موارد زیر را بررسی کنید و در صورت وجود هر کدام از علایم زیر نسبت به تعویض لاستیک ها اقدام کنید.

  • مشاهده تراکم در پنجره ها
  • وجود شوره در درز زهوار ها در پنجره های دوجداره
  • وجود بخار در شیشه های دوجداره
  • در صورتی که 3 سال حداقل از نصب پنجره ها گذشته است.

در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *