انواع شیشه سکوریت چیست؟

1402-09-18 12:25

به شکل کلی برای تمام آنچه در دکوراسیون و تزئینات داخل و خارج ساختمات استفاده مبشود شیشه دکراتیو میگویند. شیشه 3 بعدی، آینه کاری، شیشه اسپندرال، شیشه اسید کاری شده و….. از این دسته میباشند. ما در ادامه در آلومنیوم آسمان قصد داریم تا انواع شیشه دکراتیو را به شما عزیزان معرفی کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انواع شیشه دکراتیو

این شیشه ها در انواع و طرح های متفاوتی وجود دارند. همین موضوع باعث شده است تا استفاده از این شیشه ها در صنعت ساختمان ها رواج پیدا کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این شیشه ها بیشتر آشنا شوید.

شیشه های دکوراتیو سند بلاست(sandblast)

معنی کلمه سند بلاست پاشش ماسه های مخصوص روی شیشه میباشد. این نوع شیشه ها مات میباشند. و برای مکان هایی مثل حمام و آشپز خانه بسیار مناسب و کاربردی میباشند.  این شیشه های دکوراتیو امکان طرح دارشدن بسیار خوبی میباشند و طرح گیری بسیار خوبی دارند. و به راحتی میتوانند انواع طرح های مختلف را به خود بگیرند.  شما میتوانید به طرح یا لوگوی خود را روی این شیشه ها بکشید و برای تمام مکان ها بسته به کاربرد آنها استفاده کنید.

شیشه دکراتیو سن بلاست رنگی

این شیشه ها در واقع همان شیشه های مات سند بلاست میباشد که در فرایند سند بلاست به روش های مختلفی رنگ میشوند. این شیشه ها در واقع ترکیبی از سندبلاست و رنگ میباشند. این شیشه ها توسط قلمو و چاپ رنگی رنگ میشوند.

شیشه دکراتیو لمینت و سکوریت رنگی

این شیشه ها برای قسمت های محتلف ساختمان قابل استفاده میباشندو کاربرد بسیار زیادی دارند. این شیشه ها بیشتر توسط شرکت های معتبر  اروپایی و در طیف های رنگی گسترده ای تولید میشوند. این شیشه های دکراتیو لمینت رنگی، تشکیل شده از چندین لایه شیشه تخت میباشند. که توسط لایه پی وی بی به یکدیگر متصل شده اند. این شیشه ها علاوه بر زیبایی بی نظیر عایق بسیار مناسبی برای صوت و انرژی هستند. و دربرابر اشعه های مضر نیز حالت عایق دارند. این شیشه ها دارای تنوع رنگی بسیار بالایی میباشند. و در رنگ هایی از جمله سبز، سفید، دودی، برفی و …. دارند.

شیشه دکراتیو لاکوبل(lacobel)

این شیشه ها بعد از فرآیند رنگ آمیزی توسط یک لایه پی ویسی پوشانده میشود. این کار باعث میشود که علاوه بر اینکه از رنگ شیشه ها محافظت کرده همچنین ایمنی های پنجره را هم افزایش میدهد این شیشه ها در رنگ بندی های مختلفی و ضخامت های مختلفی تولید میشود. همین امر سبب میشود این شیشه ها کاربرد بسیار زیادی در صنعت ساحتمان داشته باشند.

ابن شیشه ها معمولا به  شکل خام تهیه شده و به صورت مات و شفاف توضیع میشوند. همچنین امکان سکوریت کردن شیشه های لاکوبل رنگی وجود دارند این شیشه ها به دلیل عملیات حرارتی که روی آنها انجام میشود معمولا مات هستند همچنین این شیشه ها به صورت صنعت سبز تولید شده وفرآیند تولید آنها برای محیط هیچگونه آلایندگی ایجاد نخواهد کرد. چرا که در فرآیند تولید آنها هیجگونه ماده شیمیایی مضری استفاده نمیشود.

شیشه دکوراتیو طرح مات(matelux)

دکوراتیو شیشه به صورت مات با استفاده از نوعی اسید استفاده میشود. این شیشه ها در برابره آلودگی و لکه مقاومت بسیار خوبی دارند و عایق بسیار خوبی هم دربرابر نور میباشند. این شیشه ها را به راحتی میتواننید در طرح های بسیار مختلفی برش زد و طرح پذیری بسیار عالی دارند.

این شیشه ها در نگ بندی های مختلفی طراحی شده یک لایه چسب پلی سولفاید روی شیشه استفاده میشود.

شیشه دکوراتیو چاپ دار (spandrel)

شیشه های دکوراتیو چاپ دار نوع دیگری از شیشه های مات است که در رنگ های متنوع موجود است. چاپ روی این شیشه ها توسط چاپ UV صورت میگیرد و هر عکسی بخواهید میتوانید روی این شیشه ها چاپ کرد. این شیشه ها یراق آلات مخصوص در هر جایی از ساختمان قابل نصب است .

شیشه دکوراتیو طرح شیشه شکسته

طراحی خاص این شیشه ها باعث شده است که ظاهر این شیشه ها شکسته به نظر بیایند. ولی در اصل شیشه ها این شکستی ها فقط یک جلوه برای زیبایی های این نوع از شیشه ها میباشد.  این شیشه ها برحلاف آنچه که به نظر میرسد از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.  این نوع شیشه ها اغلب در راه پله ها و کف شیشه ای استفاده میشود.

برای ثبت سفارش انواع شیشه سکوریت با کارشناسان ما در آسمان تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *