لوور آلومینیومی

1403-03-09 18:06
در و پنجره آلومینیوم

لوور آلومینیومی

تابش بیش از حد آفتاب ایجاد خیرگی و گرم شدن فضا یکی از معضلات بسیاری از ساختمان های اداری در فصل تابستان می باشد  وجود یک سایه بان در نمای خارجی ساختمان بدون محدود کردن دید و منظر به محیط بیرون ساختمان می تواند به طور چشمگیری تابش مستقیم اشعه خورشید بر روی شیشه ها و نما را کم کند و همزمان نور کافی را به داخل ساختمان هدایت کند. و یک سیستم موثر برای کنترل آب و هوا در یک ساختمان و هدایت هوای تازه در هنگام خروج هوا هستند

لوور ها به عنوا ن یک راه حل پایدار برای کاهش هزینه های گرمایش و خنک سازی شناخته شده اند. لوور آلومینیومی  (Louver) باید طوری طراحی شود تا گرمایش حاصل از اشعه مستقیم خورشید را در فصل های گرم را کاهش دهد ودرعین حال درطول فصل سرما مانع عمل گرمایش خورشید نشود.

لوور ها علاوه بر جلوگیری از تابش نور خورشید، نیازهای تهویه هوا را نیز برطرف میکنند. کیفیت هوای داخل ساختمان را بهبود می بخشد و همچنین به طراحی نمای زیبا کمک می نماید و در برخی ساختمانها و یا محیطهای داخلی با طراحی جذاب لوور برای پوشش نما ویا معماری داخلی استفاده میشود.

لوورها از لحاظ ظاهری دارای دو دسته ی لوور های دوکی و لوور های مستطیلی هستند. البته با ساخت قالب می توان ابعاد متنوعی را تولید کرد.

 

لوورهای آلومینیومی از لحاظ عملکرد به دو دسته ی زیر تقسیم میشوند :

لورر آلومینیومی ثابت

لوور های آلومینیومی ثابت از رایج ترین سیستم های لوور است. به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و امکان نصب مستقیم بر روی سیستم های نمای شیشه و یا ورق کامپوزیت کاربرد رایج تری دارد. درنصب ثابت, لوور ها یا به وسیله سوراخ هایی که بر روی درپوش (End Cap) آنها تعبیه شده است به سازه متصل می شوند و یا توسط پایه بر روی نگه دارنده خود متصل می شوند.

لوور آلومینومی متحرک

این سیستم به صورت کنترل از راه دور و یا پیچی می باشد که قابلیت چرخش و تنظیم می باشد.

 

در و پنجره آلومینیومدر و پنجره آلومینیوم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *