پنجره 3 جداره چیست

1402-12-12 01:09

امروزه با توجه به رشد روز افزون پنجره های استفاده شده در صنعت ساختمان انتخاب پنجره مناسب بسیار مهم بوده و اگر قصد سفارش پنجره جدیدی دارید نکاتی هست که در این مقاله قصد داریم به آنها اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید. پنجره های دو جداره در بین مصرف کنندگان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است اما با ورود پنجره های 3 جداره به بازار صنعت ساخت و ساز این پنجره ها محبوبیت ویژه ای کسب کردند.

بیشترین سطح هر پنجره از قسمت شیشه تشکیل شده است و به همین دلیل شیشه های پنجره نقش بسیار مهمی در انتخاب یک پنجره مناسب دارند و نوع جداره شیشه انتخابی شما بسته به پروفیل استفاده شده در پنجره دارد که امروزه از پنجره های دوجداره سه جداره و چهار جداره تشکیل شده است.ما در گروه صنعتی مهندسی آسمان قصد داریم تا در ادامه شما را با این پنجره ها آشنا کنیم.

1 پنجره سه جداره چیست؟

در پروفیل های آلومنیوم ترمال بریک میتوان از انواع شیشه های دو، سه و چهار جداره استفاده کرد. اسپیسر قسمتی از شیشه های 3 جداره میباشد که با جدا کردن 3 شیشه تک جداره از هم و اتصال آنها شیشه 3 جداره ساخته میشود. .

به طور کلی شیشه های سه جداره از 3 شیشه تک جداره تشکیل شده که به وسیله اسپیسر با هم فاصله دارند.

در بین این جداره ها از گاز آرگون استفاده میشود تا شیشه مورد نظر قابلیت عایق بندی بهتری در برابر صدا و انرژی داشته باشد.

کاربرد پنجره 3 جداره

در محیط های شهری امروز با توجه به سر و صدای بسیار زیاد اطراف آپارتمان ها و منازل مسکونی اهمیت استفاده از شیشه های سه جداره هر روز بیشتر میشود همچنین شیشه های 3 جداره به دلیل عایق بندی بسیار عالی و انتقال حرارت پایین نقش بسیار زیادی در صرفه جویی در مصرف انرژی میشود که این امر در نوع خود بسیار حائز اهمیت میباشد. چرا که مصرف انرژی بالا علاوه بر هزینه زیادی که بر دوش مصرف کننده میگذارد باعث آلوده تر شدن محیط زیست شده و همچنین به دلیل برگشت ناپذیر بودن بسیار از این منابع انرژی نگه داری از آنها برای آیندگان امری بسیار ضروری و دارای اهمیت بسیار زیاد میباشد.

مزایای استفاده از پنجره های سه جداره

 • با استفاده از این نوع پنجره ها باعث صرفه جویی قابل توجه در مصرف انرژی میشود.
 • این پنجره ها عایق بسیار عالی برای صوت بوده و محیط داخل ساختمان را به شکل کامل عایق میکنند.
 • به دلیل وجود سه شیشه تک جداره امنیت بسیار بالایی دارند.

معایب استفاده از پنجره های 3 جداره

 • سنگینی این پنجره های یکی از معایب اصلی این پنجره هاست که به دلیل وجود یک جداره اضافی میباشد.
 • همچنین عذض لنگه در پنجره های باز شو دارای محدودیت است
 • به دلیل استفاده از متریال بیشتر قیمت بالاتری دارند.
 • در صورت عدم عایق بندی درست پروفیل و دیوار استفاده از شیشه دوجداره هیچ کارایی ندارد.
 • در صورت استفاده از یراق و لنگه نامرقوب باز و بست شدن لنگه بعد از مدتی به دلیل افت درب یا پنجره با مشکل مواجه میشود.

پنجره های سه جداره آلومینومی

استفاده از شیشه 3 جداره در درب و پنجره های آلومینیوم بسیار مناسب میباشد چرا که در سیستم های 3 جداره به دلیل وجود دو نوار پلی آمید در پروفیل ها عایق بندی پروفیل بسیار بالا میباشد همچنین آلومنیوم به دلیلی سبکی بیشتر در پروفیل ها گزینه مناسب تری برای  شیشه های 3 جداره میباشند.

همانطور که میدانید پروفیل آلومینیوم به دلیل مقاومت بسیار بالا و تحمل وزن بالاتر نصبت به پروفیل های upvc میتوانند وزن شیشه بیشتری را تحمل کنند برای شیشه های سنگین 3 جداره بسیار مناسب میباشند.

از این رو اگر قصد سفارش پنجره 3 جداره دارید آلومینوم 3 جداره مناسب ترین گزینه برای شماست

نکات مهم در هنگام خرید پنجره سه جداره

 • در ابتدا باید قضای مورد نیاز شما به صورت دقیق توسط کارشناسان مورد اندازه گیری قرار گیرند.
 • باید مطمئن باشید که پنجره های 3 جداره آلومنیوم برای فضای مورد استفاده مناسب است اگر نیاز مثلا برای پنجره های داخلی استفاده از پنجره های 3 جداره توصیه نمیشود .
 • باید دقت داشته باشید که استفاده از این پنجره ها تاثیری در عایق بندی صدا دارد و اگر دیوار ها تحمل وزن بالای این پنجره ها را ندارند از استفاده آنها خود داری کنید.
 • استفاده از یراق آلات مناسب برای پنجره ها بسیار مهم میباشد حتما دقت داشته باشید که درب و پنجره هایی که استقاده میکنید از یراق آلات مناسب استفاده شود زیرا به دلیل وزن بالای بالا ممکن است یراق ها به سرعت آسیب ببینند.

سخن پایانی

باید توجه داشته باشید که پنجره های سه جداره بیشتر برای محیط هایی مناسب هستند. که نیاز به عایق بندی بیشتر برای محیط دارند. و استفاده آنها برای محیط های اطراف اتوبان، فرودگاه و مدرسه به دلیل عایق بندی مناسب صدا بسیار مناسب میباشد.

اگر سوالی دارید میتوانید همین حالا با کارشناسان ما در آسمان تماس بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *