پنجره لیفت اند اسلاید چیست ؟

1401-07-06 21:56
پنجره لیفت جردن

معرفی پنجره های لیفت اند اسلاید

ما در گروه مهندسی آسمان قصد داریم  پنجره های لیفت را در این مقاله معرفی کامل و بررسی کنیم

پنجره های سیستم لیفت اند اسلاید یکی از بهترین انواع سیستم های کشویی در بین پنجره هایی کشویی آلومنیوم است. یکی از معایب پنجره های کشویی نصبت به سیستم های لولایی عایق بندی نصبتاً ضعیف تر این سیستم هاست. اما در پنجره های لیفت اند اسلاید این مشکل به خوبی و به شکل کامل بر طرف شده است .

خرید پنجره لیفت جردن تهران

یکی از مشکلات پنجره های لولایی در قیاس با پنجره های کشویی اشغال زیاد فضا به هنگام باز شدن و اشغال فضای پرده میباشد. که این مشکل در سیستم های کشویی وجود نداردو و سیستم های کشویی کمترین فضای ممکن را در هنگام باز شدن اشغال میکنند .

قیمت پنجره لیفت در ایران

یکی از دیگر مزیت های پنجره های لیفت اند اسلاید براق استفاده شده در این پنجره ها در هنگام تولید و نصب میباشد.  این یراق در زمان باز شدن لنگه را از جای خود بلند کرده که این امر حرکت دادن پنجره های سنگین را بسیار آسان میکند و سپس در هنگام چرخاندن دستگیره به سمت بالا پنجره پایین میآید لنگه در هر جایی از چهارچوب باشد به خوبی در جای خود چفت میشود.

مجری پنجره لیفت در جردن
پنجره لیفت اند اسلاید طرح چوب

یکی دیگر از ویژگی های بسیار ممتاز پنجره های لیفت اند اسلاید امکان ساخت این سیستم ها در اندازه های تا بیش از 12 متر مربع و وزن نزدیک به 1000 کیلو گرم میباشد که باعث میشود پنجره هایی بسیار برزگ با دید بسیار عالی طراحی شوند .

نحوه عملکرد سیستم های لیفت اند اسلاید

در این پنجره ها دستگیره ها به سمت بالا باز میشوند، سپس یراق لنگه بازشو را نیم سانت بالا میکشد و لنگه را بلند کرده و در این حالت لاستیک ها دیگر با لنگه ها چفت نیست و لنگه به راحتی حرکت میکند. همچنین زمانی که دستگیره به سمت پایین چرخانده میشود و پنجره در اصطلاح قفل میشود تمام لنگه روی چهارچوب نشسته و لاستیک ها از هر چهار طرف لنگه را مهار میکنند. که هوا بندی در اینجا توسط لاستیک ها به بهترین شکل ممکن انجام میشود.  در واقع در این سیستم یراق پنجره های لیفت اند اسلاید لنگه را به صورت عمودی بلند کرده و در جهت افقی حرکت میدهد

پروفیل ts 143 لیفت اند اسلاید

ویژگی های پنجره های لیفت اند اسلاید

 • باز شدن روان و بسیار راحت
 • فریم بامقاومت و زخامت بسیار مناسب
 • قابلیت تحمل وزن تا 1 تن توسط هر لنگه
 • قابلیت تولید بازشو های تا 6 متر عرض و 4 متر ارتفاع
 • یراق آلات کاملا اتوماتیک

برخی از مزایای پنجره lift  and slide

حال بعد از بررسی ویژگی ها و نحوه عمل کرد این سیستم ها نوبت به بررسی مزایای سیستم های لیفت اند اسلاید میرسد .

 • به دلیل وجود غلطک های بازشو با اندازه بسیار مناسب این سیستم ها به راحتی هرچه تمام تر و به روان ترین شکل ممکن باز و بسته میشوند.
 • این پنجره ها نصبت به سایر سیستم های کشویی دارای زیبایی و جلوه منحصر به فرد میباشد.
 • ایجاد نمای یک تکه در ساختمان
 • عایق بندی بسیار مناسب سیستم های لیفت اند اسلاید در مقابل دما، صدا و آلودگی هوا.
 • قابلیت شسشو کامل و نظافت بسیار آسان
 • اشغال فضای کمتر نصبت به سیستم های لولایی
 • امکان طراحی دید بسیار بالا بدر فضای داخل ساختمان نصبت به بیرون به دلیل ساخت لنگه های بزرگ
 • مقاومت بسیار عالی در مقابل وزن  و ایمنی بسیار بالا

معایب پنجره های لیفت اند اسلاید

در کنار تمام مزایای پنجره هاید لیفت اند اسلاید یکی از معایب این سیستم ها قیمت بالا نصبت به سایر سیستم ها میباشد که به دلیل وزن بیشتر این پروفیل ها و همینطور یراق استفاده شده در این پنجره ها میباشد .

سخن آخر

این پنجره ها یکی از بهترین سیستم های مورد استفاده توسط مصرف کنندگان میباشد که امروزه از طرف داران بسیار زیادی برخوردار میباشد. کیفیت بالا، استحکام مناسب و ظاهر بسیار شیک از جمله ویژگی های مهم این سیستم ها میباشد.

برای اطلاعات بیشتر همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.